| Andrey550 a întrebat:

Am vazut la mai multi youtuberi ca la fiecare monitor in parte pe spatele lor au legate leduri RGB cat si la televizor,Intrebarea mea este ca, cum sunt legate acele leduri?

3 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Dacă nu mă înșel, benzile cu LED-uri sunt conectate în serie.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Sunt lgate in parael, serii de cate trei si alimentate la 12V

| serban57 a răspuns:

Banda de leduri. Se cumpara la rola parca. Are pe spate banda dublu-adeziva cu care se aplica pe ce vrei tu.
https://www.xsel.ro/....../benzi-led