| SmileeSmokiezi a întrebat:

Am vazut pe net iMac Apple ca un fel de monitor de caluculator dar fara tasta, mouse si unitate. ce sunt aleabig grin?

Răspuns Câştigător
| Gumitzza5 a răspuns:

Pai acel monitor are cam tot ce trebuie, este cu touchhappy deci n-are tastatura si mouse. Este ca o tableta numai ca arata ca un monitor si fara sa faca pozelaughing.

3 răspunsuri:
| CapitanuSemafor a răspuns:

Niste porcarii...

| Cosmin1992 a răspuns:

Se numesc desktop replacement. In ce vezi tu "un monitor" este si o placa de baza cu toate componentele si toate. Are pentru maus si pentru tastatura gauri de usb intr-o parte sau alta, ori daca nu cand il cumperi iti da la el tastatura si mouse bluetooth speciale pentru el. Intr-un cuvand e un calculator intreg acel monitor.

| PopaAlex95 a răspuns:

Spre deosebire de celelalte raspunsuri care nu au legatura cu realitatea, iMac este un computer all in one, adica are toate componentele hardware integrate in acel monitor cu profil subtire. Ecranul computerului nu este tactil.
iMac-ul are tastatura si maus Apple, care sunt Bluetooth si vin la pachet. Mai mult, iMac ruleaza OS X implicit, dar poate rula in paralel si Windows si Linux.