| Titel18 a întrebat:

Am Windows 10 si de fiecare data cand aprind calculator imi forteaza la maxim HDD-ul. Si dupa isi revine. De ce? Cum scap?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E normal sa faca asa ceva, hardul se citeste cand il pornesti

Răspuns utilizator avertizat
| aalexei a răspuns:

Asa lucreaza windows 10, o perioada dupa start sincronizeaza, citeste, scaneaza, sistemul. E lent si raspunde greu la comenzi. O solutie ar fi de inlocuit HDD cu SSD. O sa vezi diferenta indata dupa schimbare.

| AliceNeye a răspuns:

Am avut si eu windows 10, mergea bine dar facea update-uri mai tot timpul, chiar daca am oprit setarea. laughing)
Pana la un moment dat a stat cam o ora sa faca update si a dezactivat driverul de la placa video laughing) si nu o mai puteam reinstala. A trbuit sa pun alt windows...