| CRC98 a întrebat:

Am Windows 7 32 Bit.
Cand pornesc laptop-ul imi zice eroarea asta cu
Windows BooT Manager.

Windows failed to start.A recent hardware or software change, ight be the cause.Si imi zice niste modalitati blablabla.

Dupa aia

If you do not have this disc, contact your system administartor or computer manufacturer for assistance.

Status: 0x(legat semnul inclus)000000f

Info: The boot selection failed because a required device is inaccessible.

Stiti o modalitate? sau sa dau la F2 la Boot ca zice acolo cateva?

9 răspunsuri:
| Alexuțu_Alex_1999 a răspuns:

De cat ai Ram-ul la laptop?

| horia2012 a răspuns:

Intra in BIOS si seteaza:
- prima optiune de bootare CD\DVD
- a doua optiune HDD
Salvare si Iesire. Daca nu functioneaza
reinstaleaza sistemul.(sau repara-l).

neluL
| neluL a răspuns:

In Safe Mode poti intra? Daca da, fa un -> Sistem Restore si da timpul inapoi anterior problemei tale.

Daca ai CD-ul cu windows ->faci un REPAIR si mai exact Startup Repair.

| Cronki a răspuns:

Problema asta apare atunci cand laptopul sau Pc-ul este inchis fortat ori o cadere de curent! Intra din safe mode cu F8 inainte de a intra in windows! Incearca cu o defragmentare a HDD si Check Error. Daca nu se rezolva, instaleaza windows din now!

| CRC98 explică (pentru Alexuțu_Alex_1999):

1 GB

| Alexuțu_Alex_1999 a răspuns (pentru CRC98):

Aha...de aceia nu merge ai Ramul mic pentru windows 7 iti merge greu nu-i asa.....iti recomand windows xp sau last xp BAFTA!

| CRC98 explică (pentru Alexuțu_Alex_1999):

Imi poate merge xp sp3?

| Alexuțu_Alex_1999 a răspuns (pentru CRC98):

Mai bun windows last xp

| Senos_Andrey_1998 a răspuns:

Pui pe un stick windows pe care il poti lua de oriunde apesi f 12 iti va lua usb-ul si il reinstalezi practic mie asa mi-a mers bafta!