| styv a întrebat:

Am windows 7 ultimate si am leptopul de 3 ani este un Dell N5010
cu procesor Intel core i3 M370 @ 2. 40ghz 2.39 ghz cu DIRECTX 11 (RAM) 3.00 ATI mobility radeon HD 5650 rezolutia 1366x768 (32 bit) (60hz) chip type:ATI displey adapter (0x68c1)
si acum nu mai merg jocurile ca inainte merg greu.ce sa facsad
doar e laptop de gaming si nici jocurile de acum nfs rivals nfs hot pursuit merg in reluare.multumesc.funda!

Răspuns Câştigător
| xBro a răspuns:

Salut, fa un update la placa video

Update placa video :

Click dreapta / screen resolution / advanced settings / adapter / properties / driver / update driver / search automatically for updated driver software / close. [ la sfarsit cand s-a facut update-ul si a reusit trebuie sa-ti apara un scris ceva gen The best software for your device is already installed ]

si incearca sa-ti faci toate updateurile :
start / all programs / windows update

Daca nici asa nu-ti merge schimbati placa video si pune mai multa memorie ram si procesorul sa duca macar cerintele minime.

Ruleaza jocul respectiv cu Game Booster - http://www.iobit.com/gamebooster.php

I-ati si instaleaza toate driverele placii de baza, aici n-am cu sa-ti dau driverele pentru ca nu-ti stiu placa ta de baza.

Si cand joci jocuri joaca si tu cu o grafica putin mai buna deoarece supraincalzesti procesorul [ deoarece este si cald afara ] jocurile alea + caldura de afara supraincalzeste procesorul si in jocuri de aia se poate misca cu lag

SI pune-ti un windows 64 biti sa-ti poata citi toata memoria ram, asa cred ca iti citeste doar 2 gb ram ca ai windows 7 32 biti iar de la 3-4 GB ram se pune windows 7 64 sa-ti poata citi toata memoria ram

Sau cred ca n-ai toate driverele instalate :-?

1 răspuns: