| WeAreSmart a întrebat:

Am Windows 7 x64 dar memorie RAM de 2 GO, la mine merge normal PC-ul fiindca e nou, daca voi pune Windows de 32 de biti atunci va merge mai bine PC-ul? sau mai bine sa las de 64 de biti asa cum este? ca nu am probleme cu acesta de 64 de biti, vreau doar sa stiu daca ar trebui sa pun Windows de 32 de biti.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Calculatorul daca este de 64 biti, atunci foloseste windows-ul ca atare,
versiunea de 32 biti va merge mult mai lent.

1 răspuns:
| supermamici a răspuns:

Bula ti-a dat un raspuns doar pentru a iti da un raspuns.

Varianta pe 64 biti merge mai bine dar iti foloseste mai multa memorie RAM, cu Windows 7 pe 32 biti si 2gb de ram calculatorul tau va fi mai rapid.

Daca vei cumpara memorie ram este bine sa ai win64 intrucat win32 nu vede mai mult de 3gb happy