| TMDT93 a întrebat:

Daca am o memorie de 3GB DDR3, ar trebui sa instalez Windows 7 pe 32 de biti sau pe 64 de biti?

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pai spune toate datele pc-ului! nu doar memoria conteaza!

| Aero a răspuns:

Instalezi ce vrei. N-are importanta. Daca aveai 4 GB atunci nu prea mai aveai confort psihic daca stiai ca 1 GB ramane pe afara consumat prin alte locuri.
In general Windows x64 are performanta, stabilitate, securitate mai buna ca la x86(32bit)

| Kylexy a răspuns:

Pe ambele poti sa le instalezi doar ca cel de 64 de biti o sa iti ceara 1G ram pe langa 600 pentru cel de 32

| hax0r a răspuns:

Memoria n-are nici o legatura cu OP Sys de 32 sau 64 biti. 32/64 se refera la Procesor. daca proc tau are 64biti, si mai mult ca sigur are, atunci e recomadat sa instalezi Win corespunzator.