| EvelPo a întrebat:

Am windows 8.1 si in primele zile mi-a mers WStore si am luat aplicatii, acum de fiecare daca cand intru sa iau orice aplicatie imi zice ca conexiunea de inetrnet este prea slaba sau imi zice eraore 0x80080005 sau apare ca se descarca si ramane pe "pending". CE POT SA FAC SA MEARGA?

Răspuns Câştigător
| EarsOfAFox a răspuns:

Nu e greu sa cauti pe Google, puisor.

http://support.microsoft.com/kb/870655

http://answers.microsoft.com/......d6feb12d91

http://answers.microsoft.com/......a1657df8b2

Nu esti singurul care a avut problema asta.

Cat despre lupudepenet, ignora-l! E un fanatic si un ipocrit si nu e prima data cand incearca sa scoata ochii oricui cu faptul ca Windows trebuie licentiat, altfel orice altceva e imposibil de realizat in acest sistem de operare.

Baga-mi-as ceva in toate distributiile de Linux, de performante si fiabile ce sunt, sa-ti crape random un amarat de file manager pe Gnome pe un calculator nou-nout, SSD toate cele, la o banala copiere! N-am vazut un Windows sa se comporte asa never ever! Si nici masochist nu sunt sa stau sa scriu toate balariile in Terminal, mai ales operatii simple pe care trebuie sa le faca o interfata grafica!
Pe cat e de customizabila interfata in Ubuntu/Linux, pe atat e de fragila! Un pic misti ceva si pica! startx startx...nu mai porneste GUI. La birou il tin live, dar acasa direct in masina virtuala cu el!

Răspuns utilizator avertizat
21 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Sa folosesti o copie legitima de Windows 8

Răspuns utilizator avertizat
| DeyCj a răspuns (pentru EvelPo):

Adica daca ai Windows 8 furat, sa nu ai pretenții ca cei de la Microosft sa aibă milă de tine.La o copie legitmă de Windows 8 așa ceva nu se întâmplăUite de ce:
http://www.testosteronepit.com/......windo.html
Succes

Răspuns utilizator avertizat
| DeyCj a răspuns (pentru EvelPo):

Eu nu am Windows.și instalez Windows în TRIAL adică legal.NU furat cum faceți voi ca ciobanii cibernetici. ZFurați fără sens. Abia aștept sa vă execute Microsot.Că de data asta cu Windows 8 ul furat nu mai mere ca la XP.De data o să va fgaca felul.

Răspuns utilizator avertizat
| DeyCj a răspuns (pentru EvelPo):

Pune mâna și documentează-te și vezi ce înseamnă să folosești un bun ce este propiretatea altuia adică Windows-ul care NU este al tău ci al Microsoftului, tu ai numai dreptul plătit și să îti fie clara asta plătit de a-l folosi.De nu vrei te va obliga Microsoft s-o faci prin bakdoor-ul ce îl are în Windows 8.Prostii că lucrez legal.Așa e normal.Nu e normal să furi ca nu ești dependent de heroină ca să faci asta, dar spiritul de turmă e mai presus la voi.Asta nu e grozăvie ca e prostie și nic hackig nu e ca e haching(adică unu cioban cibernetic ce se crede șmecher că fură sost și Windows, real praf rău de tot și un pericol pentru reteaua de internet)Mai bine nu scriai ca ai aberat rău de tot.

| DeyCj a răspuns (pentru DeyCj):

PS Windows 8.1 în copie de evaluare adica legal 9 luni ce se poate extinde la un an ai auzit? Nu c a ești cioban cibernetic desigur ca nu.
Ai văzut ce pătești daca ma provoci?

Răspuns utilizator avertizat
| DeyCj a răspuns (pentru EvelPo):

Adevărul doare se știe. Ceea ce ai scris îs aberații complete. Ceea ce ți-am scris eu sînt constatări ale germanilor, adică a celor ce au mai multă școală ca tine și ca mine, că de aia sunt specialiști în securitatea datelor, ei au descoperit TPM-ul ce este actiăv încă din Windows Xp, dar prezent și în Windows 7(inactiv) și activ 100% în Windows 8.Prin acel TPM Microsoft poate șterge orice din calculatorul tău fără ca tu să ai drept de apel.Pe ei îi interesează softul furat și legitimitatea copiei de Windows.Adică dacă ai plătit ca să folosești Windows-ul lor.Tocmai.Banul îi interesează, și dacă constată că nu ai așa ceva îți poate restricționa sau interzice utilizarea Windows-ului nelegitim ce îl deții.De citeai ceea ce era în articolul acela, nu bateai câmpii așa cum ai făcut în prezent.Nu era vorba de piraterie ci de cauza pentru care nu poți folosi Windows 8, și store-ul din acesta
Eu îs user de Linux de 5 ani și nici o data nu îmi pare rău de alegerea făcută.De ce? Sunt un om liber și vreau să fiu liber și pe calculator nu controlat și ținut în leasă de Microsoft și sateliții pe care voi îi venerați crezânt eroant ca sunt cei mai tari.
Eu pe linux fac același lucru ce voi îl faceți pe Windows, ca am toate aplicațiile de care am nevoie, aplicații care voi le ignorați că nu va plac ca sunt gratis și fac același lucru ca cele comerciale.Ei românismele asta. Tehnologia a evoluat numai maentalitatea românului a ramas cu 14 ani în urmă. Asta e trreabă gravă dar de o ținem tot așa ajungem ca americanii.O nație de retardați(ce bine că eu și beneficiarii serviciilor mele am trecut de epoca asta, la care se adauga comunitațile Oppen source și cei ce se ocupă de proiectul GNu)
Mai ai multe de învațat.De știai cel puțin realitatea și nu o ignorai nu săreai așa ca ars cânđ ți-am pomenit de o prostie mai mare ca tine ce o faci, și anume să furi soft și Windows, și și degeaba, că îl poți folosii legal și un an.Nu are sens să îți infectezi calculatoarele cu troiei de boot(windows loader și activatoarele de Windows 8, care de fapt nu activează Windows că numai infectează a calculatoarele cu spyware și troieni de boot), etc
În producție...Păi cei ce au astfel de firme sunt dependenți de Microsoft, iar dacă nu dansează cum le cânta Microsoftul Microsoft le va distruge afacerile, ca se știe că Microsoft siunt principalii furnizori de limbaje de programare și unicii deținători a platformei și accentuez platformă de rulaj a acestor aplicații.Adică Windows nu este sistem de operare ci doar o platformă pentru folosirea aplicațiilor comerciale, platform dedicată profesioniților și oamenilor de afaeri.Chestia e accentuata la Windows 8, dar românu îi tot român și nu priocepe asta, el crede ca calculatorul numai cu Windows știe funcționa asta datrita marketingului infect dus de Microsot, care asta vrea monopol stalinist și când vioine vorba de feedback nimic.Multe firme de profil se plândg de bătaia de joc cu care îs tratați de asistența de la Microsoft, asta ca mulțumire că le-au umplut buzunarele.
Îs lulte de zis, și ceea ce afirm are în spate un fundament real.

Răspuns utilizator avertizat
| DeyCj a răspuns (pentru EvelPo):

Sisteme de operare Microsot se pot utiliza legal si un an.De ce să fur dacă pot folosi Windows legal.Nu îi văd sensul. Dacă tot am făcut efortul de mi-am pierdut timpul să îți scriu mini articolul, măcar din fairplay trebuia să îl citești complet.
Nu am bani și mi scârbă de Micorosft și Nokia(alți nemernici) dar de asta folosesc un sistem bazat le Linux.Și treaba asta am implementat-o la 4 firme ce inițial lucrau cu Windows, OS care la una din ele le-a cauzat pagube iremediabile, că așa sigur îi încît date sensibile ale firmei au ajuns publice unde nu o trebuit, conturi bancare sparte etc, așa bun îi Windows-ul.Acum patronii lor au ecolomisit nici mai mult nici mai puțin de 4000 ron, bani ce îi dădeau pe licențe, și fac același lucru ce făceau pe Windows.Deci se poate dar oamenii nu știu ca este cea mult mai bun.

Răspuns utilizator avertizat
| DeyCj a răspuns (pentru gelu1970):

Nu se aplică la Windows 8-ul lui furat.Dar cum el crede ca așa e normal să fure un soft ce aparține unei corporații așa face.

Răspuns utilizator avertizat
| DeyCj a răspuns (pentru EvelPo):

Din păcate.Nu ma plâng.nici nu ai idee cîta satisfacție am să chiuni pe inconșienți de ăștia ca tine.Dar de acum Microsoftul v-a pregătit o surpriză.Și eu o salut. Abia aștept sa va văd aici cu heeelp-urile specifice vouă.