| Lovely_6403 a întrebat:

Android inseamna si laptop?

4 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Nu...
android este un sistem de operare creat in parteneriat cu google ...si este facut in special pentru telefoane!
.nu prea are treaba cu laptopurile (inca)!
.pe viitor probabil ca o sa devina un sistem de operare si pentru pc!

| EuAli a răspuns:

Poate tableta,si Android este sistem de operare pentru tefoane si tablete(este si pentru PC, dar versiuni modificate sau bagate in emulatorul Android SDK), nu dispozitiv sau vreun certificat(ca asa crezi tu dupa exprimare).

| Laura B. a răspuns:

Nu! Android este un telefon!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Android este un sistem de operare pentru telefoane si tablet pc insa au inceput sa lucreze la o versiune de Android si pentru laptop-uri si calculatoare deja aparut un laptop cu Android dar este inca in probe nu-l poate cumpara oricine decat cei care au contracte cu Google. Insa peste un an, doi o sa apara si pe laptop-uri pentru ca multe compani si au aratat interesul pentru a folosi Android pe laptop-uri si calculatoare. Android este un sistem de operare cum este Windows si este al companiei Google.