| mentalica a întrebat:

Another 'smart' question marca mentalica: de ce ar putea sa apara o eroare de genul "cannot open file. file doesn't exist. check path" atunci cand vreau sa deschid prin intermediul altui program un fisier? Ar fi ceva de genul: deschid un program, apoi selectez "open file" si merg si imi caut fisierul dorit si dau OK. Apoi apare eroarea de genul dat. Ce sa fie oare? Ce se intampla de imi zice ca nu e acolo, cand de fapt am selectat-o cu mana mea din locatia corecta? Am verificat registrii si n-au nicio treaba; problema persista. Mersi anticipat!

2 răspunsuri:
| SunshineLove a răspuns:

Salut! nu ai cumva programul free opener? eu il am, (pentru ca nu am wordul) si exact asa imi apare si mie cand vreau sa deschid un fisier pe care chiar eu l-am facut in exact acelasi program, dar dupa cateva secunde dupa ce ii apare ''cannot open... '' mi se deschide fisierul, si totul e ok. thinking poate ar trebui sa iti downloadezi un alt program de deschidere a fisiereleor, de pe net big grin succes! happy

| mentalica explică:

Nu e doar atat. E putin mai complicata problema mea, dar am incercat sa generalizez, in speranta ca voi primi un raspuns (sau mai multebig grin) care sa imi si explice de ce apare eroarea de genul asta, ce o cauzeaza. Am cautat si pe google ceva, dar rezultatele sunt prea putin satisfacatoare...Inca astept raspunsuri. Mersi fain! Seara buna!