| anonim_4396 a întrebat:

Apelez la inteligenta voastra! Am achizitionat un adaptor bluetooth (dongle), am facut toate "procedurile" necesare pentru a putea sa transfer si eu un amarat de mp3 pe mobil, dar surpriza nu merge! Apare in device manager, this device is working properly, imi apare ca iconita, am setat allow bluetooth divices to find this computer...si asa mai departe. Nu se gasesc unul pe altul nici de la 5cm. Am incercat cu bluesoleil la recomandarea cuiva, dar no device found. Trebuie sa fie cineva mai istet, mai priceput in domeniul asta. Puteti trimite si pe mail raspunsuri legate de aceasta nelamurire a mea: ad3lyne@hotmail.com Multumesc si respect voua!

2 răspunsuri:
| cristiancristir a răspuns:

Ai instalat pe calculator programul pentru telefon? Nici la mine nu merge fara program. Am un nokia si ca program folosesc nokia pc suite.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

M-am gandit si la asta, dar inainte de asta eu n-am nici o optiune pe nicaieri de unde sa dau turn on/off la bluetooth din pc. Practic cred ca de aici e problema sau nu?! pe cd-ul pe care l-am primit cu adaptorul am si un soft, dar cand incerc sa-l instalez nu vrea sa inainteze pentru ca nu a detectat nici un dispozitiv bluetooth. La softul ala bluesoleil aveam turn on/off dar degeaba cand scanam nu gasea nici un dispozitiv. In fine poate mai primesc sfaturi...multumesc!