| irry a întrebat:

Am o nelamurire, funda cine ma ajuta si pe mine.Am un laptop HP Compaq nw8240 (Windows XP Professional SP3 32 bit ). Doresc sa tranfer niste poze prin bluetooth si nu functioneaza. Am instalat eu un driver dar degeaba, cand dau sa-mi caute ...alt aparat imi spune "Bluetooth device not found, please verify that your Bluetooth device is properly connected and turnet on." Eu am aprins butonasul pe care se afla si wireless si bluetooth si lumineaza ca fiind ON. De asemenea imi arata si iconita de bluetooth jos in partea dreapta a barei. Ce pot sa fac? Explicati-mi va rog cat mai simplu, nu ma pricep asa bine. va multumesc!

5 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

A mai fost genul acesta de întrebare... înainte de a pune o întrebare dă-i şi tu un search pe TPU la "caută întrebări şi răspunsuri''.

| irry explică (pentru Evolution):

Genul asta de intrebare a fost pusa in modul ei, alti utilizatori nu au intrebat de marca mea de laptop ci de cu totul altele..si asta conteaza daca vreau sa aflu un raspuns cat mai corect.winking

| Evolution a răspuns (pentru irry):

Răspunsul e la fel la toate, dacă nu îţi merge înseamnă că nu ai bluethoot integrat, uităte şi tu la specificaţiile leptopului. La windows poate ai programul dar în interior nu ai... aşa am şi eu.

| Kaveri a răspuns:

Nu ai tehnologia bluetooth pe laptop ci doar softul.