| RazvanZone a întrebat:

Are ceva daca facem update l directx 11? http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id= 17431 si eu am directx10? si daca imi merge Crysis 3 pe placa video Nvidia 9500GT 1gb DDR3 Dau Funda Desigur

Răspuns Câştigător
| taken a răspuns:

Nu merge.l-am instalat si eu si mi-a cerut placa video cu direct x11.Eu am 9800 GT.Placile noastre nu suporta directx 11.
Start, run scrii dxdiag si vezi la system scrie jos directx version:directx 11(probabil ai windows 7). Direct x 11 vine cu sistemul de operare win 7 dar placa video nu suporta.Placile video mai noi suporta directx 11, chiar si cele mai slabe ca ale noastre.De acum probabil din ce in ce mai multe jocuri vor cere directx 11.

2 răspunsuri:
| SouLIce a răspuns:

Acea placa video nu suporta direct x 11 deci nu o sa poti instala direct x 11