| ghineanamaria a întrebat:

Are cineva camera Nikon D-200?
Face poze bune? Dar ce ziceti de descrierea ei?:Aparat foto digital reflex Nikon D200 - 10.2 Mpx, LCD 2.5", 11 puncte de focalizare, 5 cadre pe secunda in fotografiere continua.Nikon D200 este o camera robusta, cu o constructie solida (corp din aliaj de magneziu), in genul fratelui mai mare D2X, echipata cu un senzor CCD de 10.2Mpx si cu o sumedenie de functii, accesibile direct pe camera, actionand doar un singur buton (balans de alb, calitate imagine, ISO, bracketing, compensare expunere, blocarea expunerii si focalizarii, mod expunere, ca sa mentionam doar cateva dintre aceste functii). - dimensiune senzor (formatDX, 1.5x crop factor): 23.6 x 15.8 mm- senzor/rezolutie: CCD (fabricat de Sony), 10 milioane de pixeli rezolutie efectiva- rezolutie maxima imagine: 3872 x 2592- adancime de culoare: 36-Bit RGB- ISO: 100 - 1600 (setabil in trepte de 1, 1/2 sau 1/3 EV), disponibil si ISO 3200 (boost)- AF: Nikon Multi-CAM 1000, 11 puncte- WB: 6 valori presetate, reglaj manual si Kelvin- viteze obturator: 1/8000 - 30 sec + Bulb- mod fotografiere continua: 5 fps (37 cadre JPEG/ 22 cadre NEF/RAW)- intarziere declansare: 50 milisecunde- mirror lockup (MLU)- vizor mare si luminos: acoperire cadru 95%; marire 0.94x- blitz incorporat, NG 12- sincronizare blitz: pana la maxim 1/250 sec.- montura obiective: Nikkor AF / F-mount, D-type- ecran LCD TFT 2.5" (235.000 pixeli rezolutie) de ofera un grad de vizibilitate de 170° din orice directie- tip memorie folosita: CF (Compact Flash)- alimentare: EN-EL3e- dimensiuni: 147 x 113 x 74 mm- masa: 830g* accesorii incluse in pachet: capac body, ecran protectie LCD, acumulator EN-EL3e, incarcator, cablu date, cablu video, curea umar, software.

2 răspunsuri:
| Aѕнℓєу♥ a răspuns:

Nu le face clare.Am avut camera aceasta cand eram mai mica, a fost bunicica la randul ei dar s-a stricat repede.Am dat si multi bani pe ea AM LUAT'O DIN BULGARIA numai stiu in lire dar stiu ca era aproape de 17-20 milioane.Nu prea este acum la moda mai bine iti recomand cei aparut acum si nou:
http://www.mydigitallife.info/......68x380.jpg
Eu am asa roz e foarte bun modelul asta. Le face mari si clare, sper sa te fii putut ajutat.
Bafta,

Ashley

Răspuns utilizator avertizat