| anonim_4396 a întrebat:

Are cineva sau a incercat cineva versiunea asta de windows: Microsoft WindowsXP Professional SP3 Integrated Corporate Septembrie 2009. Asa e numele windosului acestuia. Se pare ca e xp sp3 modificat de microsoft cred. I s-a pus internet explorer 7, movie maker mai bun si multe altele. Are cineva acest windows si daca da e bun de ceva sau v-a creeat cumva probleme?

6 răspunsuri:
| antonius74 a răspuns:

E un windows XP cu Service Pack 3, creat pentru companii. cu alte cuvinte, nu o sa-ti ceara activare si, in unele cazuri, niciun serial de instalare. in rest e la fel ca si unul normal.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Niciun Windows nu este gratis. Este gratis să fie furat, dar Microsoft niciodată n-a vândut Windows-uri gratis.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai Windows original și folosești unul piratat? SP3 nu e nimic altceva decât un pachet de actualizări, ce pot fi aplicate pe acel Windows care l-ai achiziționat din magazin.
Dacă spui că nu-l mai folosești pe ăla care l-ai achiziționat, atunci dă-mi-l mie. Îl folosesc eu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Personal nu ma deranjeaza sa-l folosesc pe cel piratat ca e bun si stiu cum sta treaba cu acele actualizari dar nu am mai vrut sa imbunatatesc sp2 de pe cd si am preferat sa instalez unul care are deja sp3. Si apropo nu esti singurul care a spus sa il dau pe cel achizitionat daca tot nu il mai folosesc si din moment ce am refuzat, chiar a vrut sa il cumpere de la mine si tot nu am vrut asa o sa refuz si cererea ta... Pe ala de pe cd cumparat o sa-l pastrez pentru orice eventualitate, ca nu se stie daca o sa mai am nevoie de el, asa ca... ( Nu se stie exact daca e piratat, pentru ca cel care a pus windosul la dispozitia oamenilor pe site-ul lui, a spus ca e un windows cumparat si a facut el sa fie o imagine. iso a windosului cu nu stiu ce program ca sa il ia oamenii. Deci nu stiu exact daca e piratat si nu prea conteaza pentru mine ).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Să te văd ce o să faci când o să-ți pice un update care verifica autenticitatea Windows-ului. Când l-o găsi piratat și ți-o dezactiva "licența", o să vedem care e mai bun.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai eu nu folosesc si nici nu am folosit vreodata update. Nu am incredere in ele, ca stiu ce o sa se intample daca o sa le folosesc pe un undows piratat ( poate piratat ). O sa-mi apara acel mesaj cu ecran negru si o sa-mi spuna ca windows nu e genuine, blablabla. De fapt am scos acea optiune de imbunatatire automata din kitul de instalrare cu ajutorul lui nlite: http://www.softpedia.com/get/System/OS-Enhancements/nLite.shtml