| 20ionel20 a întrebat:

Am o problema,am modificat videouri cu windows movie maker dar cand am incercat sa il pun in bsplayer, am adaugat terminatia.avi si am pornit filmuletul imi spune ca n-am codecurile, cu toate ca am essentials codeck pack.Imi putesti spune de unde imi pot lua codeck-urile?(am windows xp professional sp3, ram 520 mb, si 1.8 ghz)FUNDA!

Răspuns Câştigător
| megamix112 a răspuns:

Downloadeaza noua versiune de bs player de pe site-ul oficial si cand il instalezi o sa te intrebe daca vrei sa pui si toate codecurile necesare si dai accept, si gata.

1 răspuns:
| megamix112 a răspuns:

Si daca vrei sa editezi videoclipuri ar fi mai bine sa ai macar 1 gb ram si un procesor mai bun. Cele mai bune calculatoare nu sunt folosite pentru jocuri ci din contra, pentru editari video deoarece in unele cazuri fiecare secunda conteaza si nu e o treaba usoara.Ia-ti un procesor dual core care e vreo 3-4 milioane si 4 gb ram care costa cam in jur de 2 milioane(cam de atati gb ram ai nevoie pentru a rula orice joc, mai avand nevoie numai de placa video si de procesor bun). Depinde si daca placa ta de baza este combatibila.Ca sa vezi ce suporta placa ta de baza deschide carcasa calculatorului si vezi ca mai jos de ventilator ar trebui sa scrie seria.O cauti pe net si gasesti datele ei si ce suporta. Daca nu suporta, placa de baza e primul lucru care trebuie sa il cumperi si ar costa in jur de 2 milioane si jumatate una care suporta mai orice component. Sper ca am fost de ajutor.