| Oran2000 a întrebat:

As avea o problema cu GTA4, dupa ce il instalez, si vreau sa il pornesc imi apare o eroare cu ceva de genu ca imi trebuie. Shader model 3.00... cum sa il fac sa mearga? Am Windows XP... plz raspuneti!

Răspuns Câştigător
| Sperman a răspuns:

Placa ta trebuie sa aive Shader Pixel 3. Daca placa ta nu are atunci e imposibil sa joci GTA 4.
Ai putea sa faci un test in link-ul de mai jos si sa vezi daca iti merge jocul.
http://www.systemrequirementslab.com/cyri/

4 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Shader-ul e o calitate a placii video. Daca nu e, nu e. laughing

| imaqtpie a răspuns:

Ce placa video ai ?

| semix a răspuns:

Salut. pai schimbi placa video (nu cred ca merge sa.l pacalesti dar probabil și restul PC-ului este mai vechi -> nu cred ca tine GTA4). bafta big grin

| Cheloo20cmRecords a răspuns:

Probabil nu ai calculatorul destul de performant