| TeodorSan a întrebat:

As dori sa aflu diferenta dintre 2 monitoare.
Cele de monitoare sunt Philips 223V5LSB2/10 si BENQ LED GL2250. Au acelasi pret si rezolutie, dar nu stiu pe care sa il aleg.

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Desi, daca stai sa te uiti la ce poate monitorul BENQ specificat de tine, care este superior lui Philips: si la luminozitate, si la contrast, si la unghi, si la conectori...

Parca tot Philips as alege. Nu stiu, marca suna mai bine.

Sunt niste chestii pe care nu o sa le sesizezi prea tare. Nu o sa faci niciodata contrastul maxim, sau luminozitatea maxim. Pentru asta iti cumperi un bec, daca chiar tii sa iti fortezi ochii.

Iar la unghi. daca nu il iei sa se holbeze toata casa la tine, atunci Philips e cat ai nevoie.

In rest punctul este acelasi ca marime, rezolutia aceeasi. Cam asta vezi. Chiar si rata de raspuns e tot 5 mersi.

Iar cu Philips mai faci si economie. 10 W aproape happy

Deci, eu as alege Philips happy

1 răspuns:
| Bogdan_Mirica_1991 a răspuns:

Eu as alege philipsul, pentru ca are cristalul mult mai solid si se vede si mai bine