| Minifig7 a întrebat:

Calculatorul meu este http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1361533/, monitorul 1 https://www.pcgarage.ro/monitoare-led/benq/bl2405ht-24-i nch-5ms-black/, monitorul 2 PHILIPS 19pfl3403/10. Problema este ca la inceput cand am avut doar monitorul PHILIPS am avut un sistem de operare de test iar dupa ce am instalat windows 7 nu mi-a mai recunoscut monitorul si am decis sa imi cumpar monitoeul BENQ pe care il recunoaste dar dupa aproape un an (in prezent) am incercat sa conectez si monitorul PHILIPS. Am conectat ambele monitoare iar la pornire pe monitorul PHILIPS s-a afisat cum se porneste PC iar cand sa pun parola pe monitorul PHILIPS a aparut lipsa conectiune si nu a mai aparut nimic iar pe monitorul BENQ a functionat tot timpul. Am intrat in rezolutie ecran de unde se partajeaza monitoarele, amandoua monitoare sunt detectate dar numai monitorul BENQ ruleaza desktopul.
Raspunsul care ma ajuta dau funda!

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Conecteaza-l la un alt pc sa vezi daca functioneaza, poate o fi stricat...

| Minifig7 explică (pentru lpavel):

Monitorul Philips nu are nici o problema, l-am conectat la decodorul de la televizor prin hdmi si la cablu de antena, functioneaza, doar la pc dupa pornire nu mia functioneaza

| gamersamp12 a răspuns:

Probleme Software, incearca sa faci ceva din diver, sau asigurate ca porturile de la placa video lucreaza cum trebuie.