| darrio2007 a întrebat:

As dori sa stiu, de la cei care se pricep, daca acest laptop, pe care doresc sa il cumpar este bun.Precizez ca nu il folosesc decat pentru navigare pe site-uri. Fara download-uri mari sau jocuri.Ma refer la caracteristicile tehnice.Am in prezent tot un Toshiba Satellite dar a imbatranit si se misca greu.Il am de 7 ani.Multumesc celor care imi vor da mai multe detalii.http://www.emag.ro/......DH8YDYBBM/

Răspuns Câştigător
| Jijell a răspuns:

Vezi asta: http://www.emag.ro/......D7CK4YBBM/

E cel mai bun raport pret/performanta sub 1500 lei la eMAG. Procesor quad core si placa video dedicata in banii astia, pomana curata :)

10 răspunsuri:
| Jijell a răspuns:

E praf. Chiar daca nu te joci. Iti vor merge greu youtube si facebook. Iti recomand sa mai pui ceva bani si sa iti iei un laptop pe care chiar poti sa il folosesti.

| darrio2007 explică (pentru Jijell):

Multumesc de incurajare! Asa, din prima.Mai astept si alte pareri.

| Jijell a răspuns (pentru darrio2007):

Lucrez la PCZone pe postul de tehnician service, si am reparat deja vreo 4-5 laptopuri de genul cu toate ca nici nu au iesit macar din garantie si sunt inca in oferta la magazine. Asta spune ceva despre calitatea lor. Din ele, doar unul a fost cu lichid varsat adica vina utilizatorului, restul s-au stricat de bune ce sunt.

Nicidecum nu te va tine 7 ani ca si cel vechi, e depasit din start. Fara sa fiu rau, e cu maxim 15-20% mai performant decat cel pe care il ai. Doar pentru ca este mai nou nu este neaparat mai bun.

Du-te in magazine si pune mana pe asa ceva si probeaza, iti vei da seama singur. Carcasa din plastic ieftin care suna a gol, tastatura jalnica, ecran pe care nu mai vezi nimic daca misti capul 5cm intr-o parte sau in alta... Multe motive sa alegi altceva. Daca bugetul tau este limitat, orienteaza-te pe ceva SH sau refurbished, la 1000 lei iti iei lejer un laptop cu i5 din prima sau a 2-a generatie si cu placa video dedicata, care ii va fi mult superior acestuia din toate punctele de vedere.

| darrio2007 explică (pentru Jijell):

Ok.Recomanda-mi altceva.La un pret pana in 1500 ron.

| darrio2007 explică (pentru Jijell):

Iti scriu pe privat.

| Lansareinfo a răspuns (pentru darrio2007):

Recomandare de 1490 lei. http://lansare.info/......c55-c-14f/

| darrio2007 explică (pentru Lansareinfo):

Multumesc.dar deja l-am cumparat de o saptamana.Tot Toshiba.Cam aceleasi caracteristici dar de 1 Terrabyte.

| Mary012 a răspuns (pentru Jijell):

Asa da ala de la Toshiba era capa de oala!

| Jijell a răspuns (pentru darrio2007):

Vezi asta: http://www.emag.ro/......D7CK4YBBM/

E cel mai bun raport pret/performanta sub 1500 lei la eMAG. Procesor quad core si placa video dedicata in banii astia, pomana curata :)

| Lansareinfo a răspuns:

Am scris de curand un review pentru un laptop similar. Este vorba despre Toshiba Satellite C55-C, care la pretul de 1500 de lei cred ca indeplineste toate cerintele.
http://lansare.info/......c55-c-14f/