| dariusdariusdarius a întrebat:

As dori sami achizitionez un procesor nou pentru aceasta placa de baza
cine ma poate ajuta sa-mi dea un site cu un procesor compatibil pentru el
Motherboard
Model P4i48 (mPGA478)
Version 1.00
Chipset Vendor Intel
Chipset Model i865P/PE/G/i848P
Chipset Revision A2
Southbridge Vendor Intel
Southbridge Model 82801EB (ICH5)
Southbridge Revision 02
System Temperature 26 °C
dau funda
multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Daca placa ta de baza este http://www.asrock.com/mb/Intel/P4i48/
ai soket 478 la care nu poti upgrade.Adica chiar daca cumperi un Procesor SH imbunatatirile o sa fie 0.

Soketul 478 este unul invechit si cu sansa 0 de upgrade.

Daca vrei sa faci un upgrade singura sansa e sa strangi ceva bani si sa iti faci o configuratie pe 1155