| anonim_4396 a întrebat:

As dori si eu sa stiu la un aparat foto ce inseamna zoom optic, zoom digital, distanta focala si as mai dori sa stiu daca urmatorul aparat este bun adica daca vor iesi poze si filmari bune cu el: http://www.cel.ro/aparate-foto-compacte/aparat-foto-digi tal-benq-s1420-l/ sau sa imi ziceti un aparat foto bun pana in 300 de lei.

Răspuns Câştigător
| Cataaa1 a răspuns:

Zoom optic si digital de fapt e zoomul de care teapropii de un obiect care se afla la distanta (nu stiu la ce vrei sa te referi cu distanta focala :-d) si cele mai bune lentile is lentilele carl zeiss si nu stiu ce sa zic depre aparatul care l-ai pus (sper ca te-am ajutat oarecum )