| G30rGe a întrebat:

As dori un video sau orice site ajutator cu informatii bune, clare si corecte care m-ar ajuta sa imi fac ip-ul dinamic.
De ce vreau sa fac asta?
Rapunsul: Eu am avut de la inceput ip dinamic si aveam nevoie de ip static pentru deschiderea unui server de...(nu cred ca conteaza acest lucru) si cu multe cautari am reusit sa gasesc o persoana care m-a ajutat sa imi fac ip-ul static.
Dar dupa ceva timp...adica acum..am "prieteni" care imi dau flood si as dori sa imi schimb ip-ul sa scap de problema aceasta pentru totdeauna!
Si o sa fac tot posibilul sa nu imi mai schimb ip-ul.
Stiu ca acea persoana umblase pe un site 1.198.1.2 sau ceva de genul si nu mai tin minte corect si exact acel site si nu reusesc sa il identific.
P.S: Am internet de la Romtelecom (Telekom acum..presupun).

Va rog frumos sa veniti cu raspunsuri cat mai bune sa pot rezolva intr-un timp cat mai scurt aceasta problema si daca este nevoie dau si in privat id-ul de mess, skype...pentru mai multe explicatii daca aici nu pot fi date in totalitate!

Va multumesc mult!

1 răspuns:
| IonutH98 a răspuns:

Uite poate te ajuta asta https://www.youtube.com/watch?v=vGAW9ErlarU dar eu iti recomand sa iti faci un Backup la windows inainte sa faci ca in video deoarece daca ceva merge gresit sau da erori dai pe backup si revine totul la normal asa cum era can ai facut backup-ul.(cauti pe internet cum se face daca nu stii). Eu am ip dinamic (mi-l pune cineva odata cu schimbarea win...eu nu ma driverele la laptop si il duc la cineva sa-mi schimbe win). Bafta, sper ca te-am ajutat. :)