| cosminache a întrebat:

As mai vrea un hard disk . Am unul de 500 gb . Sa iau unul de un tera sau mai iau unul de 500 gb si le tin pe ambele ? Cum e mai bine ?

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Depinde de buzunarul tău. Dacă nu ai vreo 500 de lei de dat pe unul de un tera atunci ia un ul de 500GB și folosește-le în raid asta ca să ți le vadă ca pe unul singur.Adevărul e că e mai bine să ai un singur hard disc decât 2 asta ca să elimini diferențele de buffer-e sau de interfață dar nu e o regulă; tot la fel de bine pot funționa și în raid.Succes

| florin1979 a răspuns:

Mai bine ia unu de 1 tera si ala de 500 gb il vinzi! iti recomand asa ceva! http://www.pcgarage.ro/......npoint-f3/ il detin si sunt foarte multumit! un hdd de 500 nu se merita, costa 340-350RON pe cand unu de 1tera este 470RON! Ma refer la produsele noi :)

| ROB3RT89 a răspuns:

Faci cum crezi ca e mai bine, eu tin doua ca folosesc doua systeme de operare! Mai bine ai opta pentru un ssd, e mult mai rapid si mai eficent ca un hard!

| trolololo a răspuns:

Mai ia unul de 500GB și le ții pe ambele. Daca moare un HDD ai de rezerva încă unul. Sau iei încă unul de 1TB și îl ții și pe ala de 500GB, acum depinde câți bani ai.

| KHABUL a răspuns:

Cel mai bine e asa:Vinde-l pe acesta de 500 gb, pune diferenta te bani, si ia-ti unul te un terra.