| DarkTwister a întrebat:

As putea sa dau boost la un procesor Intel de 2, 7ghz? Am un pc si as vrea putini mai multi ghz, cam 3, 2 sau 3. Nu o sa folosesc boost-ul pentru mult timp max 1 ora dupa care il opresc. Sunt riscuri mari?

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Despre ce procesor este vorba? Nu toate procesoarele suporta tehnologie turbo boost.

| KillaNoFilla a răspuns:

Daca nu e foarte vechi(2007) si nu ajunge la o temperatura de peste 70 C, atunci nu prea are ce sa se intample.Dar mai bine dai boost din bios.(si poti sa-l tini mai mult de 1 h)