| Helios9 a întrebat:

As putea transmite semnal video la distanta fara fir? Am o camera si calculatorul cu placa de captura este la 100m si vreau sa transmit semnalul de la camera la calculator fara fir?

Răspuns Câştigător
| VyrusEleven a răspuns:

Da este posibil sa realizezi acest lucru, ba chiar ai mai multe optiuni. Oricum ar fi camerei ii trebuie asignat un IP, la fel ca unui calculator si trebuie conectata la internet. Va trebui sa iti faci cont pe un site de online hosting si vei putea urmari captura pe internet. Daca te refereai la o conexiune directa gen bluetooth sau IR imi pare rau sa te anunt ca nu este posibil, distanta specificata de tine fiind prea mare. Imi pare rau daca te dezamagesc, dar totusi sper ca raspunsul meu sa iti fie folositor. Iti doresc succes.