| cristianzgz3 a întrebat:

As vra sa aflu ce jocuri ar merge la acest laptop intel celeron procesor 1.86(in general este bun procesorul?)grafica 252 mb wd vista
si alta intrebare daca pc-ul este in generral bun sau bunicel

3 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Laptopul este destul de slabut, iar pe Vista nu cred ca va rula prea multe jocuri pentru ca mananca multe resurse.Baga-ti XP si atunci vei putea juca mai multe jocuri.

| cristianzgz3 explică:

Ce jocuri ?

| Dante947 a răspuns:

Ei bine, din cate stiu eu, procesorul e asa si asa (al meu e 2.81 si nu pot spune ca e foarte bun)... Si daca ai nevoie de jocuri, intri aici http://www.systemrequirementslab.com/cyri/ scrii numele jocului sau il cauti acolo si apesi "can you run it?". S'ar putea sa-ti ceara sa instalezi o mica chestie pentru java si apoi incerci din nou. Iti va arata acolo daca iti merge jocul, sau daca nu, de ce ai nevoie ca sa iti mearga :)