| KhloeAfterDark a întrebat:

As vrea sa imi achizitionez o tableta grafica. Am gasit 2 modele, Wacom Bamboo Pen si Genius G-Pen F610, dar vad ca la amandoua spatiul de desenat este negru, nu cu desktop, ceea ce mi se pare foarte descurajator. Este mai usor si practic cu desktop.

Stiti vreo tableta de marime nu prea mica, cu desktopul la vedere?

2 răspunsuri:
| Kattan a răspuns:

Ce intelegi tu prin spatiul de desenat sa fie desktop? Adica vrei sa desenezi direct pe ecran? Pai atunci iti trebuie un monitor cu functie de tableta, de exemplu: http://www.mondoplast.ro/Monitor-Tableta-Grafica-Proview-VA1-19B-pg_ft-3637

| traceurpkvictor a răspuns:

Buna! Am avut si Wacom Bamboo Pen si Genius G-pen f610 si eu unul ti-as recomanda Genius G-pen f610. Cu toate ca Wacom este cea mai buna firma care face tablete grafice este depasita doar in acest caz. Daca vrei tableta grafica "cu desktopul la vedere" nu ai decat sa iti iei un Wacom Cintiq (diferite modele eu am acum 24HD) dar acestea sunt pentru designeri. Nu ai ce face cu ele daca desenezi ca hobby. Cu tabletele cu spatiu de lucru "negru" te vei obisnui mult mai usor decat vei crede, deoarece au pixul cu Wireless care controleaza cursorul mouse-ului.