| Xscape a întrebat:

Aş vrea să-mi iau laptopul următor : http://www.emag.ro/......E9T1NBBBM/

Ce păreri aveţi? Îl iau să-mi meargă diferite jocuri, gen Mafia 2, ETS2, etc, să văd un meci calumea pe net, să meargă repede. Ce părere aveţi?

Răspuns Câştigător
| SonicAndrei a răspuns:

E bun, îți vor merge jocuri gen GTA 4 cel puțin pe mediu. Are doar 2, 2 GHz dar așa se pun la laptopuri ca să țină mai mult bateria. O singură problemă : laptopurile se încălzesc ușor, iar când se încălzesc sacadează. Dacă stai pe rând câte 1 oră nu vei avea probleme (depinde de laptop, dacă trebuie poți cumpăra un cooler, dar unul bun).

Mai e o problemă : are Linux și nu Windows. Un benificiu ar fi că-l poți folosi până-ți pui Windows 7 (sau 8) pe el.

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pentru jocuri usoare si browser e foarte bun, raportul calitate pret e OK.
Aici iti da si un mouse cadou
http://www.biasicom.ro/......veler.html

| SouLIce a răspuns:

Este bun laptopul ai o placa video destul de buna iti, va merge multe jocuri

Răspuns utilizator avertizat
| Xscape explică:

Păi din Linux pot schimba în W7 de exemplu, nu?

| Xscape explică:

Mai aştept păreri!