| musicfan a întrebat:

As vrea sa stiu, daca scot bateria laptopului si il tin in priza, el functioneaza dar este riscul sa se strice?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se strica, de fapt bateria este pentru deplasare, acasa ori la birou se poate folosi incarcatorul, este chiar indicat fiindca astfel bateria va dura mai mult. Si eu procedez tot asa. Numai bine!

| Dangero5 a răspuns:

Nu există niciun risc. Făcând treaba asta prelungeşti viaţa bateriei! Cu toate astea trebuie să ai grijă la căderile de tensiune! Dacă nu sunt fenomene d-astea pe acolo poţi sta liniştit! Baftă!

| NoBoDy_7286 a răspuns:

Daca nai probleme cu prizele(nu piz****)nu e nici o problema

| ghitu a răspuns:

Daca pica curentul de n ori si nu ai bateria riscul de a se strica este acelasi ca la orice aparat electric, eu i_ti recomand sa_l ti cu bateria, in caz ca pica tensiunea ai posibilitatea sa_l opresti in siguranta (bateria nu se uzeaza)