| Emil_Ticleanu_1991 a întrebat:

As vrea sa stiu si eu de unde pot sa cumpar o placa de baza pentru un Sony vaio vgn-fe28h, sau ce alta placa de baza este compatibila pe acest model.

1 răspuns:
| BigBadSheep a răspuns:

Vorbind de un laptop e mai greu să găseşti placă de bază pentru aşa ceva, deoarece sunt specifice, nu e ceva universal precum calculatoarele fixe, desktop-urile...
Singura soluţie e să găseşti un calculator exact la fel, acelaşi model, dar care să aibă un defect - altul decât placa de bază, tip monitorul ars sau altceva...
Şi atunci ai putea scoate placa de bază de la unul - o operaţie destul de elaborioasă şi să o pui la celălalt.
Nu se găsesc în comerţ plăci de bază pentru laptopuri