| Seba2013 a întrebat:

Ati auzit de tehnologia lui Keshe, ce parare aveti, este o inselaciune sau un adevar?
Ce parere aveti despre aparatul Magrav-Power, chiar ne poate da energie gratis?
Aici se gaseste un link, de unde se poate cumpara acest aparat.
http://www.keshefoundation.org/webshop/products/product/ view/7/147
Sau daca vreti il puteti construi chiar voi.

8 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

100% inselaciune.

| Seba2013 explică (pentru halogen001):

Este o parere sau ai un motiv pentru aceasta afirmatie?

| Seba2013 explică (pentru Seba2013):

Acest roman, ce motiv ar avea sa ne minta?
https://www.youtube.com/watch?v=upIpAGdnHLg

| halogen001 a răspuns (pentru Seba2013):

Si una si alta. Am descarcat un pdf Alekz-System-07-02-15-r4.pdf

Aici vad 1.5V Double Layer Gans Cell (DLGC) - o baterie simpla cu zinc incapabila sa dea un curent comparabil cu bateriile obisnuite din comert, apoi
Plasma Transistor Setup (PTS-NPN) - o alta fantezie fara sens,
apoi MAGRAV Beads Setup (MGBS) - din nou o fantezie,
urmeaza #Energy System1 (ES1) Schematics - la fel aceeasi schema falsa si gresita,
urmauta de #Energy System2 (ES2) Schematics - la fel o fantezie care se continua pana la "#Food/Health Cups (Cup of Life) (FHC) System" - alta fantezie.
E clar mai mult o fantezie amestecata cu ceva fizica si chimie elementara.
Daca ar fi fost ceva serios, ar fi aparut de mult la toate televiziunile aceste mari descoperiri, dar din moment ce nu au valoare, raman in spatiul virtual al internetului cu potential de inselare a oamenilor care nu sunt obisnuiti cu modul unora de a spune "adevarul". Un om normal, care nu e obisnuit sa fie mintit in mod grosolan si frecvent, atunci cand vede ceva mai elaborat, mai "sofisticat" dintr-un domeniu pe care nu il stapaneste e tentat sa creada in ceea ce i se spune, mai ales atunci cand i se promit si unele beneficii care nu sunt de neglijat (vindecari miraculoase, energie "gratuita" si asa mai departe)

| halogen001 a răspuns (pentru Seba2013):

Motivul e unul comercial - banii pot face un om sa-si piarda o parte din calitatile de om.
Pentru vanzarea unor "aparate" inutile, trebuie si putina publicitate de care nu prea ducem lipsa.

| Seba2013 explică (pentru halogen001):

Da domnule, dar acest sistem de manipulare, este ilogic.
Cum poate cineva sa ne minta, cu ceva ce ne spune sa construim la noi acasa?
Sa inteleg ca domnul Keshe favorizeaza vanzarea de cupru?

Ori este un nebun ori este un manipulator.

Manipulator, nu prea vad sa fie, pentru ca nu il intereseaza vanzarea.
Presupun ca este nebun omul...

Am auzit ca Obama a vorbit de el, si cica tehnologia lui a doborat avionul din Iran.

Eu deocamdata iti dau dreptate, dar inca mai sper sa fie adevarat ceea ce vorbeste, ma iluzioneaza tehnologia extraterestra. big grin

| halogen001 a răspuns (pentru Seba2013):

E destul de logic, pe acele site-uri vad ca se vorbeste de vanzare http://support.keshefoundation.org/distributors.php
apoi instructiunile de a construi asa ceva acasa sunt suficient de sumare ca sa nu poti construi nimic sa sa apelezi in cele din urma la un distribuitor pentru a cumpara dispozitivele :)

Astazi e prima data cand vad site-urile Keshe si asta e impresia pe care mi-au lasat-o - un fel de afacere bazata pe iluzii :)

Chiar in link-ul http://www.keshefoundation.org/webshop/products/product/view/7/147 se vede clar intentia:
"Price: 499.99 EUR
plus shipping
Delivery time: Worldwide: 90 Days Delivery on all Magrav-Power Systems (universal and car)"

Tot site-ul http://www.keshefoundation.org e un site pentru facut bani, chiar daca in unele parti lasa impresia ca e un site de informare.

| Seba2013 explică (pentru halogen001):

Mmm, bine argumentat...
Totusi vad persoane normale care experimenteaza la ei acasa si tare mi greu sa cred ca si ei fac reclama.
Este adevarat ca inca nu am vazut un rezultat clar... sper sa apara unul zilele acestea.big grin