| pierduta a întrebat:

Atunci cand captez o imagine cu print screen si il mut in paint ca sa-l pot salva, imaginea respectiva imi apare pe urma intr-o dimensiune redusa. Ce as putea face ca poza sa fie salvata automat in dimensiunea reala?

2 răspunsuri:
| taken a răspuns:

Deschizi Snagit, iti apare ceva about snagit, dai OK sau inchizi.
Daca vrei sa faci o poza click pe image unde este aparatul foto, apoi jos unde scrie capture type selectezi window daca vrei sa faci captura la tot ecranul sau region daca vrei sa capturezi doar o anumita regiune.
Daca vrei sa faci captura video click pe video si apoi la capture type aceeasi poveste.
http://www.youtube.com/watch?v=kvyy_RgWGo8