| danrizeanu a întrebat:

Avem un SONY LBT-XB6K din 1998 care a mers impecabil pina in 2008. Dintr-o data, nu mai merg ambele casetofoane si nici nu mai citeste nici un CD. Folosim CDs audio si apare mesajul No Disc. Daca cineva stie, va rugam sa ne indrumati catre un atelier de reparatii. Cu multumiri, Dan Rizeanu - romanianlimo@gmail.com

Răspuns Câştigător
cristian
| cristian a răspuns:

Trebuie sa va adresati centrelor service Sony autorizate.
Pentru mai multe informatii uitati-va aici:www.sony.ro/section/asistenta-reparatii

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu "vede" nici un CD audiu, nici cele nou-noute si ne-zgaraiate, incearca prima data sa cureti capul de citire al unitatii CD cu un CD de curatat!
Ateliere de reparatii sunt multe, dar ai uitat sa specifici in ce localitate stai big grin

Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu "vede" nici un CD audiu, nici cele nou-noute si ne-zgaraiate, incearca prima data sa cureti capul de citire al unitatii CD cu un CD de curatat !
Ateliere de reparatii sunt multe, dar ai uitat sa specifici in ce localitate stai big grin

| andreutz a răspuns:

Eu te sfatuiesc un lucru... daca nu te lasa inima sa dai 30 de lei pe un cd cleaner bun, mai bine sa nu iei unul ieftin...risti sa iti deteriorezi si mai mult lentila...

| danrizeanu explică:

In Bucuresti. Am scris in Profil