| KnDqq a întrebat:

Aveti idee de ce laptopul se aude la 2% ca la 100% pe speaker?

Răspuns Câştigător
| PufuletiStarNesarati a răspuns:

E placa de sunet de vina, am si eu un laptop de la Acer si a fcaut la fel, l-am dus la Altex la garantie si mi l-au reparat moca.

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Speaker-ul e alimentat?

| VoidEternal a răspuns:

Daca ai și căști conectate poți modifica volumul separat pentru fiecare output. Din dreapta jos de la volum vezi daca e selectat speakers sau headphones. Probabil modifici volumul pe o sursa și aștepți rezultatele pe cealaltă.

| ReddY25 a răspuns:

Defecțiuni la placa audio

| Trioda a răspuns:

Ai cursorul,de unde modifici sunetul cu mausul?
Sau pe taste,ai simbolurile + si - la difuzor, acestea lucreaza?

Daca NU, le ai, ai probleme cu driverul de sunet, trebuie reinstalat etc.

| Zxcv6 a răspuns:

Placa de sunet asa am la Asus

| GJoe a răspuns:

1.Probleme cu driverul audio: Dacă driverul audio de pe laptop nu este actualizat sau nu funcționează corect, acest lucru poate duce la sunetul de volum ridicat la un nivel de volum scăzut. În acest caz, puteți încerca să actualizați driverul audio de pe laptop sau să reinstalați driverul audio.

2.Probleme cu setările audio: Verificați setările audio ale laptopului pentru a vă asigura că nu sunt configurate greșit. Asigurați-vă că nivelul de volum este setat la un nivel scăzut și că alte setări, cum ar fi ecualizatorul și sunetul spațial, sunt dezactivate.

3.Probleme cu difuzoarele sau cablurile: Dacă difuzoarele sau cablurile de pe laptop sunt deteriorate sau defecte, acestea pot cauza sunetul de volum ridicat la un nivel de volum scăzut. În acest caz, este posibil să fie necesară înlocuirea difuzoarelor sau cablurilor.

4.Infecții cu malware: Anumite tipuri de malware pot afecta și modifica setările audio de pe laptop. În acest caz, puteți încerca să rulați un program antivirus și să scanați laptopul pentru malware.

| TIGANUFURAFER a răspuns:

Ca se aude ventilatoru. si de acea