| Katherineeeeee a întrebat:

Decibig grine ceva vreme boxele (sau speaker/difuzorul) incorporate din laptopul meu nu merg,adica pur si simplu nu se mai aude nimic doar daca pun boxe externe sau casti!(nu e pe mute si volumul e dat la maxim) imi puteti spune si mie cum sa rezolv astapuppy dog eyes? dau funda maxima!

Răspuns Câştigător
| laptopnews a răspuns:

Trebuie sa il duci la service. Probabil e un contact imperfect sau exista o intrerupere undeva. Fie te multumesti cu castile, fie mergi la cineva care se pricepe. Singur nu cred ca poti rezolva. Succes!

1 răspuns:
| Arthur a răspuns:

Jack-ul este probabil de vină. Lamelele de contact s-au lărgit şi nu mai închid contactul pentru dif-ul intern atunci când se scoate jack-ul de la boxe.