| Cristian_Radu_1997_Dc5o a întrebat:

Azi de dimineață am impresia că s-a luat curentul și numai am net pe laptop acum. Pe tabletă și telefon merge, dar pe laptop apare Unidentified network No internet access.
Am incercat să dau update la drivere, dar sunt ok. Scos routerul din priză și băgat iar. Un video pe Youtube în care incercai cu dns 8.8.8.8 și 8.8.4.4.
Aveți idee cum rezolv?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa resetat routerul, de aceea nu ai net pe laptop logic nu? pe tabletă si telefon aiu internet wi-fi, trebuie sa setezi routerul, ca odată ce sa intrerupt lumina, cand a revenit curentul, de la șoc sa resetat routerul. Daca nu stii sa l setezi routerul, suna i pe ăstia de la rcs si vin ei sa ti l facă.

| Cristian_Radu_1997_Dc5o explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu s-a resetat fiindcă am tot numele meu la retea și parola, nu sunt cele standart de admin/admin. Se conecteaza la retea, dar nu am internet. Am încercat să fac și hostpot de pe telefon, dar la fel ca la wifi se conecteaza și nu am internet.
M-am gandit ca poate e placa de retea arsa, dar am dat start. Run. Cmd. Și am primit raspuns ping.