| CrazyKiddd a întrebat:

Azi mi-am cumparat un Nikon D3100...sunt foarte multumit de el, doar ca am o intrebare.Atunci cand fac poze nu imi apare pe ecran obiectul caruia vreau sa ii fac poza...Imi apare doar prin gaura aia mica si e enervant ca trebuie sa stau sa ma "chiorasc".Cum as putea sa fac incat sa se vada imaginea si pe ecran(display)?

1 răspuns:
| AlexanderClaw a răspuns:

Citeste manualul pentru functia "Live View".
Dar nu o recomand, deoarece slabeste bateria extrem de mult si pe de asemenea astfel de functii sunt in general pentru camera P&S, nu DSLR. Ai o camera 'profesionala', nu clic pac poza. De aceea ai toate acele informatii pe ecran, sunt pentru cei care stiu ce fac cu ele.

Oricum. Live view.