| RMS a întrebat:

Bai fratilor am si eu o problema cu PC-ul straight face De 2 zile nu mi se mai stinge, ii dau shut down, se inchide windowsul si in loc sa se stinga se restarteaza si de atunci ii dau shut down si cand se inchide windowsul il inchid de la sursa, ca altfel ramane pornit. Ce pot sa fac, de la ce o fi? Si cumva se strica sursa daca o tot aprind, sting?

4 răspunsuri:
| fif2002 a răspuns:

Daca tii apasat butonul de pornire al calcului mai mult de 4 sec ar trebui sa se stinga.
Ar trebui sa verifici sursa, sa nu fie defecta, am patit-o si eu la calcu de la munca, se aprindea singur la 5 minute dupa ce il stingeam, dupa inlocuirea sursei am scapat de problema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tine mai mult apasat pe butonul de pornire pana cand se inchidewinkingsau schimba sursahappy

| QWERTY96k a răspuns:

Scoate-l din priza...

| RMS explică:

Am incercat aia cu 4 secunde cu butonu de pornire, e ca si cum as da restart...