| luiza171 a întrebat:

Bateria laptop-ului nu se mai incarca. Leptopul recunoaste bateria, dar cand este incarcatorul imi scrie ca ea se incarca si nici dupa 20 min n-are macar 1%. Cand scot incarcatorul leptopul se stinge.Am incercat sa o scot si sa o pun la loc si degeaba. Asta s-a intamplat dupa ce leptopul s-a descarcat si s-a stins, iar eu am scos bateria si l-am lasat doar cu acumultorul.Ma poate ajuta cineva?

10 răspunsuri:
| radu250 a răspuns:

E stricat acumulatorul.nu mai primeste curent.trebuie sa il vada un specialist

| SasNetRomania a răspuns:

De cat timp ai acel laptop?
posibil ca bateria sa fie stricata, si trebuie inlocuita fara 150 lei nu scapi, deci nu prea se merita.
nu mai bine stai doar pe incarcator?
Contact:
Skype/Mess: sas.samp
Email: sasn3t@gmail.com

| BoogieqTp a răspuns:

Poate ai facut prostia sa tii si bateria si incarcatorul in acelasi timp, daca ai facut asta e normal sa se strice bateria. Daca nu ai facut asta atunci o ai de mult timp (2-3 ani) si e normal sa se strice, durata de utilizare a unei bateri de laptop este de 2 ani maxim, si sa o folosesti cum trebuie, adica sa o pui la incarcat doar cand mai are 15% si sa o scoti din laptop daca ti si incarcatorul.

| MariusWar a răspuns:

So stricat bateria trebuie sa iei unu nou

| luiza171 explică (pentru radu250):

Dar cand am acumulatorul in laptop imi merge... daca il scot se stinge

| luiza171 explică (pentru BoogieqTp):

Pff eu am tinut si bateria si acumulatorul in acelasi timp, iar leptopul il am cam de 3 ani asa

| luiza171 explică (pentru SasNetRomania):

Pai acum doar cu incarcatorul pot sa stau, dar nu e problema....merge si asa pana iau alta

| luiza171 explică (pentru SasNetRomania):

Am gasit baterie cu 300lei si ceva straight facee mai scumpa.nu se pot si repara?

| SasNetRomania a răspuns (pentru luiza171):

Nu merita nici 150 lei o baterie, apai 300. bateriile nu se repara, se arunca ca alea de la masina/telefon etc.
oricum nu cred ca la tine e bateria, mai degraba ceva la mufa ei, sau mufa laptopului, scurt ceva.
pentru ce ai nevoie de baterie neaparat? pleci in deplasari des?

| BoogieqTp a răspuns (pentru luiza171):

Pai de aia e... trebuie sa folosesti ori bateria ori incarcatorul... nu ai ce face, arunca bateria aia. Ori cumperi alta ori stai fara. Si cam atat e o baterie. poti cumpara la mana a doua de pe site-uri. si sa dai mai putin, daca nu vrei sa dai 3 milioane pe una.