| cosmii10 a întrebat:

Bing sau Google?

Răspuns Câştigător
| cosminvn a răspuns:

Google.
Motiv: Gasesti site-uri in romana.
Site-uri multe si bune.
Este mult mai popular decat Bing.

| cosmii10 explică (pentru cosminvn):

Foarte bine! Meriti funda! Dar de ce nu iti pot da? laughing

36 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Greșit.Proasta obișnuință a românilor face victime colaterale.Cine v-o mințit că Bing-ul nu este bun?
ei bine eu îți spun ca ambele sunt la egal.Serviciile Microsoft au devenit un pic cam peste cele oferite de Google, dar eu recomand a se folosii aceste motoare de căutaewre în funcie de ce os sau platofrmă folosești.Se vor înțelege mult mai bine și netul parcă va funcționa mai armonios.
De exemplu; Ai Windows, folosește bing.Ai un sistem Linux folosește google.Succes

| cosmii10 explică (pentru DeyCj):

Hmh, mersi. O sa incerc sa folosesc o luna doar Bing, daca e bun si ma pot obisnui cu el, CU EL RAMAN! Tu ce folosesti?

| DeyCj a răspuns (pentru cosmii10):

Eu folosesc Google că sunt pe Linux, dar când foloseam Windows în dual boot cu Linux-ul pe Wingoz aveam bing-ul, și cel puțin hărțile și bing images=google images este mult mai bun ca și google imagini, plus că hărțile bing au o acuratețe un pic peste cele de google.Ca repiditate este cam la fel, iar ce găsești pe google găsești în bing, deci numai interfața grafică diferă.

| suntserios a răspuns (pentru DeyCj):

Zici numai balarii, nu influenteaza cu nimic OS ce motor de cautare de pe net folosesti tu.

Zi nu stiu cum poti spune ca Bing e mai bun ca si motor de cautare cand ei au un sfert din cantitatea de pagini indexata de google

| raresandrey a răspuns (pentru DeyCj):

Perfect de acord.

| DeyCj a răspuns (pentru suntserios):

Se vede că nu l-ia folosit happy.Nu confunda Bing-ul cu AOL-ul.Seamănă dar nu îs la fel.
Cu OS-urile.E simplu.Linux-ul se înțelege perfect cu linux-ul și Windows-ul se înțelege perfect cu Windows-ul, deși ambel platforme server știu și de alte sisteme de operare, dar parcă se sincronizează mai bine dacă se folosește OS-ul potrivit pentru platforma potrivită.
Bing=servere Microsoft
Google=Servere Linux
Mai documentează-te un pic înnainte de a face afirmații ok?

| suntserios a răspuns (pentru DeyCj):

Esti constient ca nu are nicio legatura OS tau cu OS serverului nu?
Tu cand deschizi o pagina de net se face o cere catre server, acea cerere este absolut trasparenta, nu ii pasa serveruli ca tu o faci de pe windows sau de pe linux. Vino cu argumente concrete. Ce imbunatarire i vazut tu daca apelezi google de pe un os Linux fata de faptul ca l ai apela de pe un Windows.

Nici macar nu ai sa reusesti vreodata sa compari acest lucru.

Si nu confund Bing ul cu niciun AOL. Se stie foarte bine ca Google detine monopolul pe acesta piata. Stai tu linistit ca lucrez in domeniul, stiu cu ce se manaca SEO si ce piata are google comparativ cu BING sau alte motoare de cautare.

Ai auzit vreodata de Panda si Pinguin celebrele update uri cu penalizari ale Google? Toata lumea care se ocupa de SEO stie de ele si toti incearca sa se adapteze, nimanui nu ii pasa de BING.

Iti dau un singur exemplu cauta pe google

iphone 5s cumparat

vezi ce rezultate iti da, cele de care ai nevoie (emagl, cel, evomag) magazinele mari.
CE iti da bing? niste petarde de magazine online. de fapt nici macar oferte nu iti ofera si tot felul de forumuri obscure si site uri de pariuri ceea ce inseamna ca are indexat o groaza de spam.

| MadRaven a răspuns:

Google. E mult mai bun, din toate punctele de vedere.

| lpavel a răspuns:

Binenteles Google! De ce? Ca e mult mai bun! Bafta!

| Jipa95 a răspuns:

Google, of course! happy

| Sofer a răspuns:

Google numarul unu.

| kar1GaNNN a răspuns:

Facebook laughing

| dragosbogdan001 a răspuns:

Google e mai bun. Cine a mai auzit de bing?

| mont a răspuns:

Clar google.

| andrei1237 a răspuns:

Google.

| SouLIce a răspuns:

Google

| DimLight a răspuns:

Amandoua, cand nu gasesc anumite rezultate in google incerc si bing, uneori e folositor in plus sunt mai putine siteuri promovate sau pline de spam in rezultatele de pe bing cel putin asa imi pare mie

| DarkAndDreary a răspuns:

Google.

| LenoreVoldaren a răspuns:

GOOGLE! E mai bun la TOATE capitolele! TOT-TOT-TOT!

| vampir004 a răspuns:

Google

| vladv26 a răspuns:

Google e cel mai recomandat, a aparut inaintea lui Bing si este cunoscut in toata lumea si este si cel mai folosit. Deci Google e cel mai bun.

Răspuns utilizator avertizat
| milkie a răspuns:

Google,desigur.
Nici mama nu foloseste Bing. laughing

| Adda66 a răspuns:

Google.
Eu place GOOGLE.
Google e mult mai bun si mai eficient.
Deci Google.

| Raulbootcamp a răspuns:

Google este cel mai bun!

| fakeheart1334 a răspuns:

Google,pentru ca rezultatele ti le da diret si pentru ca emult mai bun!

| DariaHàhaa a răspuns:

Google happy

| fulgerul090608 a răspuns:

Gogle

| mrblizz311 a răspuns:

Dece google? Este mult mai bine promovat = mai multi bani de inbunatatire nu o sa compari tu goole maps cu bing maps sau google translate cu bing translate, Si exemplele continua.

| M21mihai a răspuns:

Google

| Antonicuta4 a răspuns:

Google evident am intrat eu pe Bing si nu e la fel de buna ca Google

| Yp789 a răspuns:

Google

| adelynaade a răspuns:

Google folosesc eu mai des

| Gusuleac2001 a răspuns:

Google, de ce? pentru ca 99% din romani care au internet stiu sa umble pe el si vreo 20% nu stiu ce e ala Bing

| AnnamNutella a răspuns:

Google