| anonim_4396 a întrebat:

Blue Screen of death. Cum fac internetul rapid si cum scap de erori BsOD

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Reinstalezi windowsul.Altceva nu ai ce face.

| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Cum scapi de BSOD (Ecranul Albastru), sunt cateva lucruri care apare la BSOD dar nu stiu care dintre ele ai tu.
2 Problemele care apar la BSOD sunt:
-Procesorul supra Incarcat
-Consumul prea mult de resurse la Systemul de Operare.
-Virusi
-Driver Corupt
-Drivere Neinstalate (sau Driverele instalate "prost").

3 Cum faci sa iti mearga Internetul Rapid.
-Start=Run (WinXp)=gpedit.msc= Computer Configuration= Administrative Templates=Network= Qos Packet Scheduler=Limited reversable bandwidth.

Acolo dai click pe el si Bifezi (Enable) apare numarul 20% il setezi 0% si dai Ok.

-Start=Control Panel=Adminstrative Tools=Services
Si dai Stop si Disable la urmatoarele:
Automatic Updates
DNS Client
Messenger
Network Access Protection Agent
Network DDE
Network DDE DSDM
Network Provisioning Service
Remote Access Auto Connection Manager
Remote Desktop Help Session Manager

-Start=Run=regedit=Hkey_Local_ Machine=System=CurrentControlSet= Services=Tcpip=Parameters

Iar in partea dreapta Creez un New Dword (daca ai system de 32bit dai la 32bit daca ai system de 64 de bit alegi pe 64bit).

Denumirea este: GlobalMaxTcpWindowSize
Gata si setezi valoarea la Hexadecimal cu 7f9e0 iar dupa dai Ok si gata.
Iar acuma ai internet cu o Conexiune mai buna cu 70%.
Mult Succes!

| piratuu a răspuns:

Http://www.yoda.ro/......ernet.html
Si ca sa scapi de BSoD trebuie sa nu mai suprasoliciti calculatorul si sa scapi de virusi (daca antivirusul tau a detectat virusi).