| ASTU a întrebat:

Bun deci am un laptop HP compaq presario cq60, si as vrea sa imi pun sistemul de operare zorin os 6 este bine sa il pun sau sa imi las windows 7 pe calcu, dau funda,?

Răspuns Câştigător
| Adus a răspuns:

Dar de ce vrei sa iti pui linux pe el (zorin os 6 e linux) cand majoritatea programelor si tot e axat pe windows?

Sfatul meu este sa il lasi pe Windows, dar daca vrei neaparat sa il ai iti recomand sa il pui in dual-boot (selectezi pe care vrei).

Zorin Os 6 e un linux si inca un sfat ar fi sa nu folosesti toate distributiile linux mici pentru. ca nu gasesti rezolvari daca ai probleme. Uite chestii ca Zorin Os care te-ar putea interesa : Ubuntu, OpenSUSE, Fedora etc.