| DanutzzaMaria99 a întrebat:

Am cumparat de la RDS cablu de net si platesc 30 lei pe luna. Din cate am inteles pot sa-mi cumpar wireless in care sa bag cablul si sa platesc aceiasi bani si sa am internet in toata casa. Asa este? [ scuze daca este o intrebare tampita dar nu prea ma pricep ] Funda si vot! :*

6 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Desigur. Singurul inconvenient este faptul că viteza internet wireless este mai mica decat prin cablu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Wireless ul nu poti sa il cumperi. wireless e o tehnologie. Tu poti sa iti cumperi un router wireless care nu are nicio legatura cu abonamentul tau de net. si nu e obligatoriu sa mearga mai slab netul pe wireless. totul depinde de router si de placa wireless.

| lpavel a răspuns:

Bine-nteles asa este numai conectandu-te in acelasi timp de la mai multe calculatoare pe net, netul va fi putin mai slab in rest e OK.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal, Iti bagi wireless si ai internet in toata casa. Eu iti recomand un router wireless D-Link cu doua antene daca stai la casa si cu o antena daca stai la bloc. Cred ca mai bine ti-ai baga o parola ca sa nu se conecteze si vecinii.

| byutsaa a răspuns:

Buna si tie! eu platesc 68 lei la rds pentru abonament[cablu, telefonie mobila, fixa + Tv].in urma cu ceva timp mi-am bagat wireless si platesc tot aceiasi banibig grin.deci iti poti baga wireless linistit, nu te costa nimic in plus tongue. funda?

| SunGoesDown a răspuns:

Da. E adevarat. Si eu sunt la RDS si am router wireless SWEEX in care este bagat cablul de internet. Am net pe telefon, calculator si laptop. Dar ai grija ca trebuie sa bagi inca un fir din router in calculator (pe lamga cel de net din router) ca sa mearga netul in calculator. El nu e wireless.