| yuliansch a întrebat:

Am cumparat un monitor LCD Acer ( 22"). Merge bine cu o mica problema : cand imaginea este pe o nuanta mai inchisa se vad niste linii care par ca se misca(tremura) usor. Imi poate spune cineva de la ce ar putea fi?
Multumesc.

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Asa arata cand placa video e pe duse, dar ca sa fii mai sigur incearca-l si cu un alt pc ca poate e de la monitor iar daca inca nu e tarziu du-l inapoi! Bafta!

| yuliansch explică (pentru lpavel):

Atat calculatorul cat si monitorul sunt noi. mie imi pare mai degraba o problema de electricitate...

| lpavel a răspuns (pentru yuliansch):

DA asa e poate fi si de la priza la care esti conectat si nu e o priza destul de buna iar cand se misca face asa cum ai zis DAR mai exista si sansa ca placa video sa fie naspa. Crezi ca daca e nou nu poate venii cu erori din fabrica? Te inseli amarnic! Asa am avut eu un laptop ROG si exact asa facea display-ul daca atunci imi zicea cineva mai ramaneam cu ceva bani in buzunar dar asa, nu a avut cine sa-mi spuna iar dupa vreo 3 luni s-a ars. Ca sa schimb placa video, trebuia sa schimb cu placa de baza cu tot, iar garantia o pierdusem pentru ca nu eram in tara... cu alte cuvinte asigurate ca totul e ok daca nu atunci il mai poti repara in garantie pana nu va fi prea tarziu!

| yuliansch explică (pentru lpavel):

Are 2 placi video: una integrata si una dedicata

| lpavel a răspuns (pentru yuliansch):

Atunci e cu semnul intrebarii care din ele iti face probleme...