| nashu40 a întrebat:

Servus!
Am un minilaptop, un netboock Acer Aspire One. De cateva zile imaginea de pe display tremura uneori scurt. Nu face prea des si nici prea mult, dar mi-e teama sa nu se agraveze.
De la ce poate fi si cum as putea remedia?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| David_Antonyo_1997 a răspuns:

Problema poate avea e cauze : 1 windous-ul ravasit de virusi, 2 plac video nu mai face fata (sau placa de baza), 3 conexiune slaba intre display-ul laptopului si restul laptopului, iti recomand sa il duci la repart cat mai repede, probabil problema a aparut in urma unei cazaturi, si ar fi mai bine sa il duci mi repede

8 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Lasa-l doar pe baterie si vezi daca mai tremura.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi de la sursa de alimentare, de la placa video sau de la display. Oricum trebuie dus urgent la reparat.

| Geass a răspuns:

Servus să le spui bozgorilor tăi.

| Salontanul a răspuns (pentru Geass):

Esti cam nervos draga Geass. "Servus" este un cuvant de origine latina si este imprumutat de unguri de cand erau catolici si faceau slujbele in latina. Ei nu au o limba a lor complexa ci au furat din limbile din jur cum au furat si hainele si lucrurile.

| Geass a răspuns (pentru Salontanul):

În fiecare zi învăţăm ceva nou. Dar tot nu schimbă faptul că este folosit în majoritate de către unguri.

| Salontanul a răspuns (pentru Geass):

Asa este dar ti-am spus de ce. ei n-au facut in toata istoria lor de cat sa fure. Pana si bautura ne-au furat-o. Palinca este produs inregistrat la ei. Niste nenorociti. Eu traiesc intre ei si-ii stiu foarte bine.

| Geass a răspuns (pentru Salontanul):

Lasă că şi noi avem destule chestii de genul, precum tradiţionalele noastre sarmale sau micii, care sunt luate de pe la turci.

| Salontanul a răspuns (pentru Geass):

Da. Ai dreptate dar nu 70%.