| Katsu a întrebat:

Azi mi-am cumparat un monitor nou la pc de 22" si am o problema..Pe you tube daca vreau sa ma uit la un film pe net in full screen merge foarte greu..pana si sunetul se aude bruiat.e enervant ca numai pot vedea un film hd pe you tube decat in fereastra aia mica si e cam nasol uneori..de exemplu vreau sa ma uit la Miez in HD si full screen da' nu pot ca merge ca naiba..tot apar niste liniute de sus in jos iar apoi dupa ele se afiseaza imaginea si se misca in reluare... celalat ecran era de 18" sau mai putin si s-a ars.
Ma poate ajuta cineva cu problema asta? Dau funda!
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| KingCobra a răspuns:

Cam aceeași problema o am și eu dar doar pe Chrome încercă pe alte browsere.

| Katsu explică (pentru KingCobra):

Mda, asta era..pe firefox merge perfect. Multumesc!

5 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Nu are legatura prea mare monitorul ci mai degraba configuratia pc-ului tau.
Pentru orice eventualitate verifica si rezolutia sau fa-ti update la drivere.
Succes!

| shmata a răspuns:

Fa un update la flash player, ori instaleaza cel mai nou driver pentru placa video de pe site-ul producatorului.

| sarpeparsiv a răspuns:

Problema nu este de la monitor ci de la calculator, eeste vechi si nu poate reda filmele hd bine. incearca sa il mai inbunatatesti.

| Katsu explică (pentru sarpeparsiv):

E bun pc-u, cu ecranu de 18" reda perfect orice film hd, pe astea blueray de pe net le ruleaza excelent cu bsplayer sau altele, doar la astea de pe net e problema. Cat despre flashplayer am incercat sa-i dau update dar imi zice ca deja il am si isi da el update cand apare varianta noua..acum caut un driver pentru placa video