| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a întrebat:

Am dat formatare disk din greseala si mi s-au sters date importante. Daca dau system restore voi putea sa le recapat?

Răspuns Câştigător
| nutepriveste21 a răspuns:

Sub nici o forma nu o sa reusesti sa recuperezi ceva cu system restore. Asa cum zice si numele, e folosit doar pentru a recupera ceva legat de sistemul de operare si numai atunci cand s-au creat puncte de restaurare. In nici un caz nu o sa poti recupera cu el ceva ce ai sters normal sau prin formatare. In cazul tau poti folosi un program gen recuva dar rezultatele nu sunt garantate mai ales daca intre timp ai rescris ceva pe respectiva portiune de hdd sau daca formatarea s-a facut normal si nu rapid(quick format)

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT explică (pentru nutepriveste21):

Mersi mult, am putut sa recuperez ce a fost mai important.
Mi-a dat unu un link cu ceva program si cred ca acela mi-a formatat partitia.
Mi-a aparut comandprompt si zicea diskspace available si nu mi-am dat seama prima data. Si romanasii nostri sunt mari hackeri, ce sa le faci.
A zis ca programul e pentru vazut logurile la mess dar nu era asa. mersi inca o data, salut

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pai alta solutie nici nu mai ai happy Fa-i System Restore si recuperaza datele.