| Casper_Bank_1988 a întrebat:

Am dat si eu de o mica problema la PC de cand am schimbat placa de baza, nu mai merge sa instalez windows XP din cauza ei.Placa este Asus P5PL2 si merge pe:

Procesor Intel Pentium 4 3. 2ghz x 2 HT.
Ram 2 GB ddr2 Kingston dual-channel interleave cv de genu scrie in bios.
HDD Maxtor Sata II 250gb
Video geforce 9500GT 1gb - 128biti ddr2

Cand bag CD/DVD/USB cu windows XP apare booting from CD dupa care daca apas space/enter scrie cv sus de loading system information dp care asa ramane negru.Stie careva care e problema? Am facut update la bios la ultima vers tot degeaba.Precizez ca in bios nu am controler gen sa schimb de pe Sata/Raid sau cum mai scrie la unele pe IDE sau cv de genul.

Răspuns Câştigător
| Freddie23 a răspuns:

Renunta la XP, treci pe windows 7 pro 32bit.

XP-ul a ramas si fara suport, este un sistem mort. Iar Win7 o sa-ti mearga mai bine.

Problema ta, tine de niste drivere care nu se gasesc in kitul de XP, nu mai stiu exact care, dar imi aduc aminte ca am avut si eu batai de cap cu treaba asta mai de mult.