| Winstons a întrebat:

Am descarcat de pe net un fisier zip cu Android 4.2.2 si am urmat pasii pentru instalare pe un Galaxy Ace (gt-s5830) si acum nu mai merge deloc! Imi puteti spune si mie ce pot sa-i fac, inafara de service? Cum pot reveni la setarile originale sau de unde pot descarca Android 2.3.6 pentru Samsung Galaxy Ace! Este doar 5830 fara alte litere! Dau funda! happy

4 răspunsuri:
| yAdrian a răspuns:

Prietene, pentru 50 lei maxim, cat iti ia la o resoftare ai riscat sa il arzi. Im momentul resoftarii, daca nu esti destul de capabil si cu experienta sa o duci la bun sfarsit perfect, ai posibilitatea sa se arda ceva in el, sau mai rau, placa de baza.
Nu ai alta solutie decat service-ul...
Bafta!

| nikname a răspuns:

Telefonul se mai aprinde?

| Toderica_Fabian_1995 a răspuns:

Da un reboot! Il aprinzi si apesi in acelasi timp "home" si "volume up"...ps casuta, volum up si cel de deblocare... funda?

| Winstons explică:

Telefonul se aprinde! intru in Recovery si cand il resetez imi da eroare!